Готуємося до ЗНО



Програми ЗНО на 2018 рік (оновлені)



Згідно вимог статті 45 Закону України «Про вищу освіту», оприлюднено нові програми ЗНО-2018. Перелік оновлених програм зовнішнього незалежного тестування 2018 року, що додаються: українська мова та література, математика, хімія, історія України, географія, біологія, фізика, англійська мова, німецька, французька та іспанська мови (російську — видалено).
Вищевказані програми ЗНО на 2018 рік затверджені Наказом Міністерства освіти і науки України № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти». Розширено й перелік обов’язкових предметів.
Відмінною рисою змін у тестових завданнях ЗНО 2018 року є доповнення програми з іноземних мов (зокрема, англійської) новою вимогою щодо «аудіювання», тобто розуміння мови на слух. Згідно із Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти, завдання складаються з рівня В1 та В2.

Заплановані МОН нововведення у ЗНО в 2018 році

Тестові завдання зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року МОН планує зробити диференціальними. Для учня це означає підвищений рівень складності тестів ЗНО з профільних напрямків. Наприклад, якщо абітурієнт вступає на філологічний факультет, тестове завдання з української мови і літератури буде складнішим. Таким чином, тренд ЗНО-2018 — диференціація!
Програма ЗНО з біології 2018

Таблиця переведення тестових балів у 100-200 шкалуТаблиця переведення тестових балів у 1-12 шкалу



Питання і відповіді ЗНО 2018 року — FAQ


Розглянемо деякі питання випускників стосовно зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.
Найчастіше абітурієнта цікавлять дати складання іспитів, перелік обов’язкових дисциплін і формула перерахунку балів, а також запитання щодо максимальної кількості заяв та детального порядку електронної реєстрації вступників. Після завершення тестів — чи пройшов я на бюджет або контракт.

Які строки реєстрації на ЗНО в 2018 році?
Коли будуть здавати перше ЗНО-2018?
Які обов’язкові предмети ЗНО 2018?
Які ВНЗ найпопулярніші серед випускників?
Які спеціальності обирають найчастіше?
Як перерахувати 12 балів атестата в бал ЗНО?
Скільки заяв може подавати абітурієнт і які обмеження за кількістю спеціальностей?
Як зареєструватися в електронному кабінеті?

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 1287, реєстрація одинадцятикласників для участі у ЗНО 2018 року починається з 6 лютого і триватиме до 19 березня. Змінити свої реєстраційні дані абітурієнт може до 2 квітня. Інструкція з реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання передбачає, що вступник повинен обов’язково ознайомитися з правилами прийому до ВНЗ. У цих правилах вказується перелік предметів, з яких необхідно скласти тести і надати результати ЗНО для зарахування до ВУЗу.

Зовнішнє незалежне тестування одинадцятикласників розпочнеться 22.05.2018 та закінчиться 13.06.2018 року. Зміна термінів і строків ЗНО-2018, в порівнянні з минулими роками, пов’язана з тим, що відтепер атестати випускникам будуть видавати вже після проходження зовнішнього оцінювання, а не до нього, як це було раніше. Таким чином, ЗНО вважається підсумкової державною атестацією випускників. Дати тестування та графік його проведення буде викладено на сайті та в нашій групі ВК.

Зовнішне незалежне оцінювання в 2018 році передбачає обов’язкове тестування усіх абітурієнтів з української мови і української літератури. Крім того, обов’язковим предметом ЗНО є також математика та історія України періоду ХХ — початку ХХІ століття, однак випускник може обрати в якості обов’язкового лише один з цих предметів (тобто, або математику, або історію). При цьому слід мати на увазі, що зареєстровані учасники ЗНО мають право складати тести не більш як з чотирьох наук із Переліку навчальних предметів, з яких у 2018 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання.

За результатами цьогорічної вступної кампанії, найбільша кількість поданих заяв від абітурієнтів надійшла до Національного університету «Львівська політехніка» та КНУ імені Тараса Шевченка. За ними йдуть: КНЕУ ім. В. Гетьмана, ХНУ імені В. Каразіна, КНТЕУ, ЛНУ ім. Івана Франка, КПНУ імені І. Огієнка, ЧНУ ім. Ю. Федьковича, Київський політехнічний інститут та Києво-Могилянська академія (рейтинг популярних ВУЗів України оновлюється). Однак, згідно статистики, більшість учнів обирають навчальний заклад, в першу чергу, за територіальною ознакою.

Вступна кампанія цього року демонструє наступну статистику: перші місця за популярністю серед абітурієнтів займають гуманітарні та суспільствознавчі напрямки. Топ-5 спеціальностей виглядають наступним чином — право, економіка, менеджмент, комп’ютерні науки та інформаційні технології. Також популярними спеціальностями серед вступників є філологія, середня освіта і психологія. Варто зазначити, що обрання майбутньої професії — один з найважливіших етапів у житті абітурієнта.

При вступі до вищого навчального закладу здійснюється розрахунок конкурсного балу, в якому враховується середній бал атестату учня. Він розраховується за таблицею переведення середнього бала з 12-бальної шкали у 200-бальну. Бал атестата 2018 року розраховується як середнє арифметичне річних оцінок з предметів, виставлених у додатку до атестату, та оцінок, отриманих за ДПА.

Під час вступної кампанії в 2018 році введено наступне обмеження: абітурієнт має право подати не більше ніж 9 заявок зі своїми результатами зовнішнього незалежного тестування, а кількість обраних вступником спеціальностей не повинна перевищувати чотирьох. Слід звернути увагу, що мова йде про бюджетні місця та державне замовлення. Кількість заяв на вступ до ВНЗ на контракт не обмежена.

Абітурієнти, які вступають до вищих навчальних закладів, можуть створити обліковий запис, починаючи з 29.06.2018. Реєстрація в електронному кабінеті закінчується 25.07.2018 о 18:00. Створення аккаунта відбувається згідно Інструкції, яка розміщена на сайті. Зареєстровані користувачі мають можливість завантажити документи про освіту безпосередньо до свого електронного кабінету.

Графік консультацій для учнів при підготовці до ЗНО

День тижня
Час проведення
Понеділок
7. 40 – 8.20
Середа
7. 40 – 8.20
12.55 – 13.15
Четвер
12.55 – 13.15
14.10
П’ятниця
7. 40 – 8.20
12.55 – 13.15
14.10

Приєднайтеся до групи чи перейдіть за посиланням та отримуйте актуальну та дуже зручну для засвоєння візуалізовану інформацію. Щиро дякую Анні Лазновській за підбірку матеріалів для підготовки!
Тренувальні тести  з біології
Тренувальні тести  з хімії

Немає коментарів:

Дописати коментар